I tarocchi per te

zdraví - bylinky

péče o tělo - Weleda

Šťávy, sirupy, dietetika
Sirupy a šťávy od Weledy, to je přírodní a příjemný způsob, jak zásobit tělo důležitými vitamíny a látkami podporujícími vitalitu. Všechny použité rostliny a suroviny se vyznačují mimořádným obsahem hodnotných a zdraví prospěšných látek. Šťávy, sirupy a ostatní dietetika od Weledy mají vysoký obsah vitamínů, ovocných kyselin, přírodních aromatických látek, olejů, minerálů a stopových prvků stejně jako dalších bioaktivních látek.

Elixíry od Weledy dělíme do dvou hlavních skupin: na šťávy, které neobsahují žádný cukr, a na slazené zahuštěné sirupy, obohacené nerafinovaným biocukrem, resp. medem.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z těchto výrobků, použití je obdobné: lze je pít ředěné s vodou, čajem nebo i jiným nápojem a lze jimi též ochutit tvaroh, jogurt či müsli.  Neobsahují žádné umělé konzervanty, barviva, aromata ani sladidla.

Šťavnaté bonbóny od Weledy rovněž obsahují vybrané rostlinné výtažky a osvěží vás jedinečnou chutí.
 
 
BIO Březová šťáva
napomáhá organismu při vylučování škodlivých látek
 
 
Pravidelné užívání této šťávy lze přirovnat k oživující zdravotní kůře, a to díky působení březových lístků šetrně nasbíraných z ekologicky pěstovaných stromů. Tento ušlechtile trpký, ale chutný nápoj napomáhá očišťování organismu vyplavováním nejrůznějších usazenin z těla zcela přirozenou cestou. Flavonoidy obsažené v březových listech působí mírně močopudně a podporují tak očistnou kůru, která se v závěru projeví zdravou a odpočatě vyhlížející pletí.
Aktivní očistnou biokůru s BIO březovou šťávou od Weledy doporučujeme zvláště na jaře nebo na podzim, kdy dochází k nejlepšímu sladění s přirozenými očistnými mechanismy lidského organismu.
Návod k použití :
Polévkovou lžíci BIO březové šťávy rozmíchejte ve sklenici vody, čaje nebo naředěné ovocné šťávy a získáte osvěžující nápoj. Pro optimální třítýdenní kůru doporučujeme tři balení, resp. dvě polévkové lžíce šťávy denně při výše popsaném užití.
 
 
Cena: 200ml -  186,- Kč
 
 
 
BIO Rakytníková šťáva
 
 
zvyšuje obranyschopnost organismu
 
 
Bobule rakytníku jsou bohaté na vitamín C a další cenné vitamíny a antioxidanty (vitamín A, betakaroten, flavonoidy), které hrají důležitou roli při ochraně buněk. BIO rakytníková šťáva tak představuje opravdovou „bombu“ vitality. Posiluje obranyschopnost organismu, a to zvláště v časech zvýšené tělesné a duševní námahy nebo při nepříznivém počasí. BIO rakytníková šťáva se vyrábí šetrnými metodami z čerstvých, na slunci uzrálých plodů rakytníku, a když si jednou zvyknete na její trochu neobvyklou chuť a vůni a pocítíte její jedinečný účinek, už ji možná budete chtít mít stále po ruce!
Návod k použití :
Libovolné množství BIO rakytníkové šťávy rozmíchejte ve sklenici vody nebo čaje a získáte osvěžující a posilující nápoj jedinečné chuti. Šťávou lze též ochutit tvaroh, jogurt či müsli. 
 
 
 
Cena: 200ml  -  228,- Kč
 
 
 
BIO Trnková šťáva
 
podporuje regeneraci organismu
 
 
Šťavnatá BIO trnková šťáva od Weledy dodává novou životní sílu a posiluje organismus. Její užívání je zvláště doporučeno v obdobích rekonvalescence nebo při zotavování po mimořádných psychických či tělesných výkonech, a také v období růstu pro více energie při zvládání školních povinností. Vhodná je i pro těhotné a kojící ženy a také pro starší osoby s pocitem ubývající síly. Pro výrobu BIO trnkové šťávy se používají vyzrálé  a ekologicky pěstované plody a šetrné metody zpracování.
Návod k použití :
Libovolné množství BIO trnkové šťávy rozmíchejte ve sklenici vody, čaje nebo mléka a získáte aromatický nápoj nezaměnitelné chuti. Doporučuje se také  jako chutný, horký nápoj před spaním.
 
 
 
Cena: 200ml -  186,- Kč
 
  
 
 
BIO Březový sirup
napomáhá organismu při vylučování škodlivých látek
 
 
 
Pro výrobu BIO březového sirupu se používají pečlivě vybrané mladé ekologicky pěstované březové lístky, které se pečlivým výrobním procesem změní v lahodný elixír. Flavonoidy obsažené v březových listech působí mírně močopudně a podporují očistný proces v organismu a jeho celkové oživení.
Návod k použití :
Libovolné množství BIO březového sirupu rozmíchejte ve sklenici vody, čaje nebo naředěné ovocné šťávy a získáte osvěžující nápoj.
 
 
 
Cena: 200ml - 155,- Kč
 
 
 
BIO Osvěžující sirup
vitalizující a osvěžující účinky
 
 
Tento sirup vás osvěží a v případě únavy znovu postaví na nohy. Obsahuje četné vitalizující látky. Chutnou kompozice čtyř chutí  si brzy oblíbíte jako příjemnou součást každodenní výživy. Pro výrobu tohoto sirupu je používána čerstvá šťáva z černého rybízu spolu se šťávami ze zralých brusinek, jeřabin a trnek, které jsou zpracovány šetrným výrobním postupem.
Návod k použití :
Libovolné množství BIO osvěžujícího sirupu ze čtyř druhů bobulovin rozmíchejte ve sklenici vody, čaje nebo mléka a získáte aromatický nápoj nezaměnitelné chuti.
Sirupem lze též ochutit tvaroh, jogurt či müsli. 
 
 
Cena: 200ml 155,- Kč
 
 
 
 
 
BIO Rakytníkový sirup
zvyšuje obranyschopnost organismu
 
 
Bobule rakytníku jsou bohaté na vitamín C a další cenné vitamíny a antioxydanty (vitamín A, betakaroten, flavonoidy), které hrají důležitou roli při ochraně buněk. Tyto vlastnosti činí z rakytníkového sirupu opravdový elixír vitality. BIO rakytníkový sirup posiluje obranyschopnost organismu, a to zvláště v časech zvýšené tělesné a duševní námahy nebo při nepříznivém počasí. Sirup se vyrábí šetrnými metodami z čerstvých, na slunci uzrálých plodů rakytníku a díky přírodnímu přislazení nabízí osvěžující chuť a posílení.
Návod k použití :
Libovolné množství BIO rakytníkového sirupu rozmíchejte ve sklenici vody nebo čaje a získáte osvěžující a posilující nápoj jedinečné chuti. Šťávou lze též ochutit tvaroh, jogurt či müsli. 
 
 
Cena: 200ml -  176,- Kč
 
 
 
 
 
 
BIO Trnkový sirup
podporuje regeneraci organismu
 
 
 
Šťavnatý BIO trnkový sirup od Weledy dodává životní sílu a posiluje organismus. Jeho užívání je zvláště doporučeno v obdobích rekonvalescence nebo při zotavování po mimořádných psychických či tělesných výkonech, a také v období růstu pro více energie při zvládání školních povinností. Vhodný je i pro těhotné a kojící ženy a také pro starší osoby s pocitem ubývající síly. Pro výrobu BIO trnkového sirupu se používají vyzrálé  a ekologicky pěstované plody a šetrné metody zpracování, které mu zachovají lahodnou chuť.
Návod k použití :
Libovolné množství BIO trnkové šťávy rozmíchejte ve sklenici vody, čaje nebo mléka a získáte aromatický nápoj nezaměnitelné chuti. Doporučuje se také  jako chutný, horký nápoj před spaním.
 
 
Cena: 200ml  - 155,- Kč
 
 
 
 
 
Rakytníkové bonbony
osvěžující bonbony plné vitamínu C
 
 
Tyto osvěžující bonbóny obsahují dužinu z rakytníkových plodů. Jejich oživující a osvěžující příchuť umí zvednout náladu.
 
 
Cena: 75g - 72,- Kč
 
 
 
 
 
Bonbony proti kašli
vyrobeny z výtažků léčivých rostlin
 
 
 
Bonbóny proti kašli od Weledy mají jemnou chuť a vůni z bylinných výtažků. Mírní podráždění při dýchacích obtížích a rozpouštějí hlen při kašli.
 
 
 
Cena: 75g – 72,-Kč
 
 
 
Přísady do koupele
 
 
 
Citrusová koupel osvěžující
osvěžující a oživující účinky, vhodná při pocitech únavy
 
 
Zprostředkuje vám lehkost jižanského letního dne. Šťavnatá vůně citrusových plodů pozvedne vaši náladu – tato koupel bude plná slunce a energie kdykoliv a kdekoliv.
Citrusová koupelová přísada se hodí jak do obyčejné vany, tak i do vířivky nebo do perličkové lázně pro nohy, protože neobsahuje žádné šumivé tenzidy.
 
 
Použití:
Do již napuštěné koupele přidat 2-3 lžíce citrusového koupelového mléka
 
 
 
Cena:  200ml -  329,- Kč
 
 
 
 
 
.
 
Jehličnanová koupel uvolňující
uvolňuje, zklidňuje a harmonizuje svojí vůní
 
 
Tuto koupelovou přísadu si zamiluje každý, kdo rád chodí lesem. Vůně čistých éterických olejů z ušlechtilých jedlí a smrků vám pomůže utřídit myšlenky a dojít zklidnění. Její použití je proto vhodné, když hledáte vyrovnanost a obnovu svých sil. Výborně působí také při kašli a nachlazení.
Jehličnanová přísada do koupele, jako všechny od Weledy, pečují o vaši pleť. Neobsahuje žádné syntetické emulgátory, které by pokožku vysoušely nebo porušovaly její ochranný film, ani syntetická aromata, barviva či konzervační látky nebo pěnivé tenzidy.
 
 
Použití:
Do již napuštěné koupele přidat 2 lžíce jehličnanového koupelového mléka.
 
 
 
Cena: 200ml - 329,-Kč
 
 
 
Kaštanová koupel pro unavené končetiny
zpevňuje cévní stěnu, prevence křečových žil
 
 
Kdo má sklon k unaveným, těžkým nohám a občas mívá pocit, že už neunese své tělo, ten by měl vyzkoušet tuto kaštanovou koupel, která zlepší krevní oběh a obdaruje vás pocitem lehkosti ve všech končetinách. Výtažek ze semen kaštanů dodává koupeli charakteristickou hnědavou barvu. Hodí se i pro koupele nohou, obzvlášť příjemné v těhotenství.
Kaštanová přísada do koupele, jako všechny od Weledy, pečuje o vaši pleť. Neobsahuje žádné syntetické emulgátory, které by pokožku vysoušely nebo porušovaly její ochranný film, ani syntetická aromata, barviva nebo konzervační látky či pěnivé tenzidy.
 
 
Použití:
Doporučují se 2-3 lázně týdně. Před napuštěním vlažné koupele přidat 3 lžíce kaštanové lázně
 
 
Cena: 200ml 329,-Kč
 
 
 
 
 
 
Levandulová koupel zklidňující
zklidňující, uvolňující účinky
 
Sníte často o slunci u Středozemního moře? Pak si zajisté oblíbíte jedinečnou vůni levandulové zklidňující koupelové přísady od Weledy. Dopřejte si ji  v plné teplé vaně, uvolněte se a zklidněte své zjitřené smysly. Přírodní éterické oleje z levandule narostlé v plném slunci a horku vám dodají harmonizující impulzy a před spaním vám pomohou zapomenout na náročné chvíle uplynulého dne.
 
Použítí:
Do již napuštěné koupele přidáme 2 lžíce levandulového koupelového mléka.
 
 
Cena:  100ml -  219,-Kč
           200ml -  329,-Kč
 
 
 
Rozmarýnová koupel povzbuzující
výrazné povzbuzující účinky
 
 
Máte před sebou ještě další program, ale cítíte se unavení a bez života? Pak je rozmarýnová koupelová přísada tou nejlepší volbou. Stačí čtvrthodina ve stimulující vůni kořenité rozmarýny a už cítíte, jak vám opět vtéká krev do žil a do myšlení se vrací bdělost. Rozmarýnová koupel od Weledy podporuje prokrvení a prohřívá. Pravé éterické oleje vás zaktivují a vychutnáte si i jistotu, že v koupeli nebylo nic, co by nesvědčilo vaší pleti.
Použití:
Do již napuštěné koupele přidat 2 lžíce rozmarýnového koupelového mléka.
 
 
Cena: 200ml 329,-Kč
 
 
 
 
Růžová koupel harmonizující
krémově hebká emulze
 
 
 
Kdo by o ní nesnil: Vana plná jemně vonících růžových lístků, myšlenky mohou volně plynout, nastává dokonalé zklidnění. Koupel z divokých růží od Weledy vám podobný zážitek přináší na dosah a výborně slouží i vaší pleti. Něžná směs vůně s pravým růžovým olejem probudí vaše smysly. Olivový, jojobový a růžovo-muškátový olej obklopí vaše tělo konejšivou a hřejivou péčí. I zážitek z koupání doma ve vaně vás obdaruje pocitem nevšedního vzácného okamžiku naplněného klidem a harmonií.
 
Použití:
Do již napuštěné lázně přidáme 2 lžíce růžového koupelového mléka.
 
 
Cena: 100ml – 349,-Kč

Případné objednávky prosíme písemně na majlasi@libero.it

 

Žádné komentáře