I tarocchi per te

zdraví - bylinky

péče o tělo - tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína provází lidstvo již několik tisíc let. Tento odkaz, nejen v oblasti medicíny, obohatil a ovlivnil náš život a vývoj dalších civilizací významnou měrou v mnoha oblastech. Ačkoliv nebo přesněji právě proto, že díky své geografické poloze, se tato civilizace vyvíjela po stovky generací naprosto izolovaně, vytvořila si v mnoha směrech unikátní pohled na člověka v kontextu s přírodou nebo až nějakého univerza. Tak není divu, že v jednom z jeho hlavních úhlů pohledu byl i člověk a jeho nemoci nebo lépe člověk a jeho zdraví.
Lepší je přece nějaký stav udržovat, než odstraňovat vybočení z rovnováhy.
Co to znamenalo z pohledu tradiční čínské medicíny?
Po stovky generací a skoro nekonečném množství lidských generací tisíce čínských mudrců sledovalo člověka, přírodu a vše, co se v ní vyskytuje v jejich vzájemném působení. Všechno co zjistili pečlivě zaznamenali a předali generaci další. Ty na to navázali, doplnily a předali pomyslnou štafetu dál. To umožnilo vznik unikátního systému nazývaného tradiční čínská medicína, který nachází pro dnešního člověka odpovědi na otázky s tak pevnou logikou a pravdivostí, že jen blázen by odvrhl toto dědictví pod pláštíkem falešného prohlášení – co nelze změřit moderními metodami to neexistuje. Ale tradiční čínská medicína není léčitelství, ale vysoce sofistikovaná vědecká disciplína a proto se nebojme pootevřít dvířka této tajemné komůrky, co tam naleznete vás jistě obohatí. Tradiční čínská medicína využívá různé produkty, které vycházejí z bylinných směsí připravovaných v různých podobách a formách.

 

Krém na tvarování poprsí DABAO

 

Posílení vazivových složek výrazně zlepšující prokrvení, pružnost a tvar prsní tkáně.

Originální bylinná receptura, výrazně zlepšující tvar, prokrvení a pružnost tkáně poprsí. Jedinečnost složení tohoto krému je daná především výběrem bylin a účinných látek receptury. Jde o výrazné posílení vazivové složky, určující tvar a pevnost prsou. Zároveň krém zlepšuje prokrvení a napomáhá tím přísunu výživných a stavebních prvků. Reguluje stav podkožního tuku a dlouhodobě harmonizuje látkovou výměnu. Výsledným efektem je vzpružení a zpevnění, čímž se docílí plnější vzhled poprsí.

cena: 445,-Kč

 
      

Zeštíhlující krém Dabao

 

Napomáhá uvolnění a spalování tuku, odvedení nahromaděných tekutin a prokrví podkožní tkáň.
Podle tradiční čínské medicíny při obezitě či celulitidě je omezen tok energie v meridiánech. Dochází k hromadění nečistého a přebytečného a nastává proces stagnace, kdy uprostřed nadbytku buňky strádají. Směs tradičních čínských bylinných extraktů obsažených v Zeštíhlujícím krému Dabao je vybraná tak, aby jedna skupina bylin napomáhala uvolnění a spalování tuku, jiná pročistila a odvedla hromadící se tekutinu a třetí prokrvila podkožní tkáň a dodala jí pružnost. Obnoví se tak přirozená schopnost buněk efektivně využívat přijímané živiny důležité pro jejich existenci a chránit se před hromaděním nepotřebného.
cena: 495,-Kč

Jerlínový čaj

    

 

Čaj pro pročištění a harmonizaci. Prevence zácpy. Redukce váhy.
Pití odvaru, jenž obsahuje plody Jerlínu japonského a Jujuby čínské má na dálném východě staletou tradici. Nápoj byl velmi oblíben zejména pro vynikající schopnost pročistit organizmus a odvádět tzv. přebytečné stagnace, které se projevují především u stavů vyvolaných nepřiměřenou konzumací či kombinací jídel. Podle učení tradiční čínské medicíny tyto stagnace brání volnému toku životní energie. Důsledkem je slábnoucí schopnost regenerace a správné látkové výměny v lidském těle. Na jedné straně tak vzniká stav nadbytku a akumulace (hromadění tuků, tvorba žlučových či močových kaménků, zadržování toxinů v těle, zácpa) a na druhé pak nedostatku a hladu po energii (poruchy prokrvení, nevýkonnost, únava). Poznámky: Ve staré Číně a Japonsku byl nápoj vyhledáván ve vyšších kruzích a mezi učenci. Tedy lidmi inteligentními a společensky úspěšnými, kterým šlo o zlepšení zdraví. Chyběla jim však dostatečná tělesná aktivita.
cena: 120,-Kč

 Případné objednávky prosíme písemně na majlasi@libero.it

Poslední komentáře
24.07.2010 17:40:48: 3482a9