I tarocchi per te

zdraví - bylinky

 

Šťávy, sirupy, dietetika
Sirupy a šťávy od Weledy, to je přírodní a příjemný způsob, jak zásobit tělo důležitými vitamíny a látkami podporujícími vitalitu. Všechny použité rostliny a suroviny se vyznačují mimořádným obsahem hodnotných a zdraví prospěšných látek. Šťávy, sirupy a ostatní dietetika od Weledy mají vysoký obsah vitamínů, ovocných kyselin, přírodních aromatických látek, olejů, minerálů a stopových prvků stejně jako dalších bioaktivních látek.

Elixíry od Weledy dělíme do dvou hlavních skupin: na šťávy, které neobsahují žádný cukr, a na slazené zahuštěné sirupy, obohacené nerafinovaným biocukrem, resp. medem.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z těchto výrobků, použití je obdobné: lze je pít ředěné s vodou, čajem nebo i jiným nápojem a lze jimi též ochutit tvaroh, jogurt či müsli.  Neobsahují žádné umělé konzervanty, barviva, aromata ani sladidla.

Šťavnaté bonbóny od Weledy rovněž obsahují vybrané rostlinné výtažky a osvěží vás jedinečnou chutí.
Tradiční čínská medicína provází lidstvo již několik tisíc let. Tento odkaz, nejen v oblasti medicíny, obohatil a ovlivnil náš život a vývoj dalších civilizací významnou měrou v mnoha oblastech. Ačkoliv nebo přesněji právě proto, že díky své geografické poloze, se tato civilizace vyvíjela po stovky generací naprosto izolovaně, vytvořila si v mnoha směrech unikátní pohled na člověka v kontextu s přírodou nebo až nějakého univerza. Tak není divu, že v jednom z jeho hlavních úhlů pohledu byl i člověk a jeho nemoci nebo lépe člověk a jeho zdraví.
Lepší je přece nějaký stav udržovat, než odstraňovat vybočení z rovnováhy.
Co to znamenalo z pohledu tradiční čínské medicíny?
Po stovky generací a skoro nekonečném množství lidských generací tisíce čínských mudrců sledovalo člověka, přírodu a vše, co se v ní vyskytuje v jejich vzájemném působení. Všechno co zjistili pečlivě zaznamenali a předali generaci další. Ty na to navázali, doplnily a předali pomyslnou štafetu dál. To umožnilo vznik unikátního systému nazývaného tradiční čínská medicína, který nachází pro dnešního člověka odpovědi na otázky s tak pevnou logikou a pravdivostí, že jen blázen by odvrhl toto dědictví pod pláštíkem falešného prohlášení – co nelze změřit moderními metodami to neexistuje. Ale tradiční čínská medicína není léčitelství, ale vysoce sofistikovaná vědecká disciplína a proto se nebojme pootevřít dvířka této tajemné komůrky, co tam naleznete vás jistě obohatí. Tradiční čínská medicína využívá různé produkty, které vycházejí z bylinných směsí připravovaných v různých podobách a formách.
Posledni komentare
24.07.2010 17:40:48: 3482a9
Domácí masti jsou vyrobeny dlouhodobým macerováním těch nejkvalitnějších bylin, přidává se do nich léčivý olej nebo éterické silice, čímž je zajištěn jejich maximální hojivý účinek. Mastičkám též zůstává krásně přirozená barva a vůně podle byliny, která v ní byla louhována. Pro úplné odstranění potíží je vhodné léčbu mastičkou kombinovat s pravidelným pitím léčivého bylinného čaje, aby došlo k hojení jak zvenku tak zevnitř. Neobsahují vepřové sádlo ani vosky a nebyly testovány na zvířatech. Po otevření uchovávejte mast ve dvířkách v chladničce. Zamezte, aby si z vaší mastičky nabírali druzí prstem, k tomu by měla sloužit špachtlička
Na této stránce si můžete přečíst nabídku léčivých bylinných směsí na nejrůznější zdravotní potíže. 
Novinkou v  nabídce jsou domácí bylinné léčivé sirupy na kašel, nachlazení, chrapot, infekce horních cest dýchacích i akutní bronchitidu. Jsou vyráběny macerováním léčivek a můžete si vybrat ze dvou druhů a velikostí: 0,33 l nebo 0,7 l. Po otevření uchovávejte v chladničce. Jitrocelový sirup s eukalyptovými listy (mateřídouškový sirup