I tarocchi per te

tarot se žije

blázen

 
Blázen vypadá,  jako by chtěl vykročit z útesu do čehosi velikého, co se táhne dál za ním, jako by chtěl říci, že s důvěrou přistupuje k nekonečným možnostem života.
Blázen má číslo 0.
 ……jsi blázen? ….  
asi to tak i vypadá, když žijeme kartu blázen. Ano, působíme tak na okolí, protože náš instinkt, životní okolnosti, naše vnitřní já,  nás vede ke krokům, kterým nerozumíme my samotní, natož naše rodina, přátelé. Můžeme si to vysvětli tak, že začínáme znova…”od nuly” a nebo, že je potřeba začít znova. Závisí to na tom, kde se momentalně vživotě nacházíme a nebo jaké máme vedlejší karty – jedná – li se o výklad. Ale tato rubrika slouží k pochopení odžitého tarotu, a tak zůstaneme na tom, kde se momentálně vživotě nachazíme. Zkus se chovat chvíli jako blázen, udělej něco nového, něco, co nenáleží tobě, ale tento krok, ti může otevřít nová vrátka. Pokud jsi ve stavu, že nevíš jak dál, i toto je okamžik žít chvíli “blázna”, stav, kdy něco děláš jen pro to, aby jsi se hnul z místa! Nevadí, že nevíš co ti to přinese. Důležité, že se nebojíš zavřít oči a něco udělat. Udělej cokoliv…..je jedno jaké rozhodnutí uděláme, důležité že se pro něco rozhodnem.
 
Má rada je: Až se tě zmocní nedůvěra, strach, nebo beznaděj, vzpomeň si na blázna, a naztrácej důvěru v to, že ať uděláš cokoliv, nebo  to, co se ti momentálně děje,  se jednou na tvé cestě ukáže jako dobré.   
Žádné komentáře