I tarocchi per te

Archiv citaty a moudra

Život jako škola

Pravidla pro lidské bytosti
 
1. Bude vám dáno tělo. Ať se vám to líbí nebo ne, bude to vaše tělo na celou stanovenou dobu.
 
2. Budete se učit. Zapsal(a) jste se na denní studium neformální školy jménem Život. Každý den budete mít příležitost něčemu se naučit. Vyučování se vám může líbit nebo je můžete považovat za zbytečné a hloupé.
 
3. Neexistují chyby, jen ponaučení. Růst je pokrok cestou pokusu a omylu: experimentování. Nezdařené experimenty k tomuto procesu patří stejně jako ty, které se nakonec zdaří.
 
4. Látka se probírá tak dlouho, dokud se jí nenaučíte. Vyučovaná látka vám bude předkládána různými způsoby, dokud se jí nenaučíte. Když se jí naučíte, můžete přistoupit k další lekci.
 
5. Učení nikdy nekončí. Neexistuje žádná část života bez učení. Dokud žijete, máte se pořád co učit.
 
6. Tam není lepší než tady. Jakmile se vaše tam stane tady, jednoduše najdete jiné tam, které bude zase vypadat lépe než tady.
 
7. Ostatní lidé nejsou ničím jiným než vašimi obrazy. Na ostatních lidech nemůžete milovat ani nenávidět nic, co by neodráželo něco z toho, co milujete nebo nenávidíte na sobě.
 
8. Záleží na vás, jaký bude váš život. Máte všechny potřebné nástroje a suroviny. Co s nimi uděláte, záleží na vás. Rozhodněte se sami.
 
9. Odpovědi na všechny otázky nosíte v sobě. Odpovědi na otázky Života spočívají ve vás. Stačí se jen na ně podívat, naslouchat jim a uvěřit.
 
10. Na vše, co je zde napsáno, zapomenete.